Osvědčení

Na jaře roku 2011 jsem se rozhodl zúročit své více než 10ti leté zkušenosti ze soutěžních zápasů a tréningu. Absolvoval jsem školení trenérů, které pořádal Český tenisový svaz, a stal jsem se licencovaným trenérem. 

Zjistil jsem záhy, že rekreační a amatérští tenisté, hobby hráči, nemají v Ostravě v podstatě moc příležitostí trénovat s trenérem. Dobří trenéři jsou v klubech často plně vytíženi, věnují se tréningu závodních hráčů a na rekreační, nesoutěžní hráče, jim nezbývá čas a prostor. Ale i tito tenisté se chtějí zlepšovat! Hrají často mezi sebou zápasy, hrají amatérské soutěže a účastní se turnajů. 

A proto jsem se rozhodl, že budu trénovat právě tuto skupinu tenistů. Během té doby, od jara 2011 se nám, mně a mým svěřencům, podařilo odstranit spousty a spousty špatných návyků a chyb a mít z tenisu radost. S tím přichází i dobrý pocit ze hry a jejich úspěchy na poli rekreačního tenisu.

Abych si rozšířil obzory, co se týče pedagogického působení při trénování tenisu, rozhodl jsem se v r. 2019 absolvovat studijní program na Národním pedagogickém institutu ČR. Studoval jsem pedagogiku a pedagogickou psychologii.

Získal jsem osvědčení dle zákona 563/2004 sb. akreditované MŠMT. Poznatky takto získané  s úspěchem uplatňuji na tenisovém kurtu.

Jsem také schopen vést tenisovou lekci v angličtině. Hovořím plynně a vlastním certifikát Cambridge úrovně B2.