Moje cesta

Opravdu si myslím, že i rekreační hráč, amatérský tenista, si zaslouží mít prostor pro kvalitní tréning. I ten, kdo má tenis jako zábavu, hraje často velmi "vyhecované" zápasy:-) Potřebuje proto adekvátně trénovat.
Častokrát to ale bývá tak, že se zkouší tenis naučit jako samouk. To pak nevyhnutelně vede k tomu, že má záhy spoustu špatných návyků a zlozvyků v technice a taktice. To mu znemožňuje podat kvalitní výkon ve hře, potažmo v zápase....Učí se tenis budˇ jen odkoukáváním z televize či youtube nebo to zkouší naprudko rovnou ve hře či zápase.
Moje zkušenosti jsou takové, že bez pomoci a dobrého tréningu zůstává tento hráč bez možnosti výrazného zlepšení. 
Dělá stále tytéž chyby, aniž by věděl proč a co s tím. Nemůže se hnout z místa. Zbytečně prohrává a kazí, ačkoli má na víc!

Považuji tenis za technicky nejnáročnější raketový sport. 
Vycházím-li ze svých zkušeností, tak je téměř nemožné se naučit hrát správně technicky a takticky tenis bez alespoň krátkodobého trénování s dobrým trenérem.
Každý jsme jiný, někdo se učí rychleji, někdo pomaleji. Já se snažím ke každému hráči přistupovat individuálně s ohledem na jeho osobu, schopnosti, věk či talent. Prostě, žádný učený z nebe nespadl...:-) Když trénujeme, je třeba odhalit chyby.
Hodně hráčů dělá stále tytéž klasické chyby, aniž si je uvědomuje. Je třeba si vysvětlit, co dělá špatně, nabídnout správnou variantu,
aby si ji hráč během různých cvičení vyzkoušel a zapracoval do své hry tak, aniž by pak nad tím musel přemýšlet.
Zlepšit se dá ledacos. Často slýchám, "že už to nemá cenu, že už to nějak hraju dlouhá léta" apod.
Ale můžete mi věřit, že když se na tréningu se mnou zlepšíte a Vaše hra půjde nahoru, tak když pak zaválíte na zápase s kamarády,
budete mít najednou úplně jiný pocit ze hry a budete se chtít zlepšit o to více.
Ono platí staré známé pravidlo, že čím lépe danou věc umím, tím víc mě to baví.

                                                                ODHOĎTE STUD A ZAČNĚTE TRÉNOVAT, SPOLU TO ZVLÁDNEME!
 Guzigame. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky