Je třeba doplnit tekutiny. Na zdraví, přátelé.
Je třeba doplnit tekutiny. Na zdraví, přátelé.

Petr Guziana

                              trenér tenisu Ostrava

Tohle musím stihnout!
Tohle musím stihnout!

Moje cesta

 Opravdu si myslím, že i rekreační hráč, amatérský tenista, si zaslouží mít prostor pro kvalitní tréning.  I člověk, který má tenis jako zábavu, hraje často velmi "vyhecované" zápasy.  Potřebuje proto adekvátně trénovat. Ale jak to vlastně v praxi chodí? Bývá to většinou tak, že se hráč zkouší tenis naučit jako samouk. Učí se tenis budˇ jen odkoukáváním z televize či youtube a jde do toho pak rovnou naprudko ve hře či zápase. Nebo dostane pár dobrých rad od kamarádů..." Prostě zkouší to jak se dá:-)

To pak nevyhnutelně vede k tomu, že má brzy spoustu špatných návyků a zlozvyků v technice úderů a taktice. To mu znemožňuje podat kvalitní výkon, dělá stále tytéž chyby, aniž by věděl proč a co s tím dělat. Moje zkušenosti jsou takové, že bez pomoci a dobrého tréningu stagnuje na nějaké úrovni a nedokáže překročit svůj stín.

 Považuji tenis za technicky nejnáročnější raketový sport. Vycházím-li ze svých zkušeností, tak je téměř nemožné se naučit hrát správně technicky tenis bez alespoň krátkodobého trénování s dobrým trenérem. Každý jsme jiný, někdo se učí rychleji, někdo pomaleji. Já se snažím ke každému hráči přistupovat individuálně s ohledem na jeho osobu, schopnosti, věk či talent. Prostě, žádný učený z nebe nespadl...:-)

Při trénování velmi brzy odhalím hráčovy slabiny, většinou to bývají chyby v odhadu vzdálenost míče od těla, špatný nápřah a protažení při úderu, práce nohou atd. No a co se týče backhandu, tam to bývá klasika...:-)

Možná si tedy říkáte, co se s tím dá dělat, jak se zlepšit? Mám pro Vás řešení. Přijďte na tréning se mnou a během něj záhy zjistíte, co jste dosud dělali špatně a dostanete zpětnou vazbu. Vysvětlím Vám správnou techniku úderů a ukáži jak je provádět. A pro Vás nové znalosti zapracuji do Vaší hry. Budu se snažit, ať nové poznatky co nejdříve začnete aplikovat, aniž nad tím budete přemýšlet.

Výsledkem bude nejen herní zlepšení, ale také i Vaše větší radost ze hry jako takové. S tím ruku v ruce přijde i více vyhraných zápasů a růst Vašeho sebevědomí. Tenisu zdar!

 Guzigame. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky