Je třeba doplnit tekutiny. Na zdraví, přátelé.
Je třeba doplnit tekutiny. Na zdraví, přátelé.

Petr Guziana

                              trenér tenisu Ostrava

Tohle musím stihnout!
Tohle musím stihnout!

Moje cesta

 Opravdu si myslím, že i rekreační hráč, amatérský tenista, si zaslouží mít prostor pro kvalitní tréning.  I člověk, který má tenis jako zábavu, hraje často velmi "vyhecované" zápasy.  Potřebuje proto adekvátně trénovat. Ale jak to vlastně v praxi chodí? Bývá to většinou tak, že se hráč zkouší tenis naučit jako samouk. Učí se tenis budˇ jen odkoukáváním z televize či youtube a jde do toho pak rovnou naprudko ve hře či zápase. Nebo dostane pár dobrých rad od kamarádů..." Prostě zkouší to jak se dá:-)

To pak nevyhnutelně vede k tomu, že má brzy spoustu špatných návyků a zlozvyků v technice úderů a taktice. To mu znemožňuje podat kvalitní výkon, dělá stále tytéž chyby, aniž by věděl proč a co s tím dělat. Moje zkušenosti jsou takové, že bez pomoci a dobrého tréningu stagnuje na nějaké úrovni a nedokáže překročit svůj stín.

 Považuji tenis za technicky nejnáročnější raketový sport. Vycházím-li ze svých zkušeností, tak je téměř nemožné se naučit hrát správně technicky tenis bez alespoň krátkodobého trénování s dobrým trenérem. Každý jsme jiný, někdo se učí rychleji, někdo pomaleji. Já se snažím ke každému hráči přistupovat individuálně s ohledem na jeho osobu, schopnosti, věk či talent. Prostě, žádný učený z nebe nespadl...:-)

Při trénování velmi brzy odhalím hráčovy slabiny, většinou to bývají chyby v odhadu vzdálenost míče od těla, špatný nápřah a protažení při úderu, práce nohou atd. No a co se týče backhandu, tam to bývá klasika...:-)

Možná si tedy říkáte, co se s tím dá dělat, jak se zlepšit? Mám pro Vás řešení. Přijďte na tréning se mnou a během něj záhy zjistíte, co jste dosud dělali špatně a dostanete zpětnou vazbu. Vysvětlím Vám správnou techniku úderů a ukáži jak je provádět. A pro Vás nové znalosti zapracuji do Vaší hry. Budu se snažit, ať nové poznatky co nejdříve začnete aplikovat, aniž nad tím budete přemýšlet.

Výsledkem bude nejen herní zlepšení, ale také i Vaše větší radost ze hry jako takové. S tím ruku v ruce přijde i více vyhraných zápasů a růst Vašeho sebevědomí. Tenisu zdar!